Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 732 607 221

Co byste si měli rozmyslet před pořízením pergoly?

DSC00213Překvapilo vás letošní léto? Zažili jsme dost letních dešťů, které nás nutili uchýlit se dovnitř domu, i když jsme třeba měli domluvené grilování s přáteli a rodinou. Nebo jsme museli akci dokonce zrušit předem, kvůli nevlídnému počasí.

Udělejte tomu pro další sezónu přítrž. Abyste už takové situace nemuseli zažívat, pořiďte si na svou zahradu hliníkovou pergolu od společnosti ALcentrum, s.r.o.

S novou pergolou budete moci trávit svůj čas venku téměř nepřetržitě. Poskytne vám úkryt jak před deštěm, tak před letním ostrým sluncem. V dnešní době, kdy ceny neustále rostou směrem vzhůru, je na místě si promyslet výběr dodavatele či místo pro pergolu. Na co vše nesmíte zapomenout? Rádi vás seznámíme s několika tipy, nad kterými se musíte zamyslet před samotným pořízením pergoly.

    • Výběr vhodného místa

První otázkou, na kterou musíte znát odpověď, je umístění pergoly. Výběrem vhodného místa se dále odvíjí i velikost pergoly nebo případné stínění, pokud se pergola bude nacházet na jižní straně.

Nejčastěji se konstrukce hliníkové pergoly kotví do obvodového pláště domu, a to z jednoho prostého důvodu. Pergolou rozšíříte prostor u domu a vytvoříte tak mezičlánek mezi domem a zahradou. Své výhody má i umístění pergoly blízko kuchyně, veškeré věci ke grilování snadno přenesete na terasu a navíc suchou nohou.

    • Velikost pergoly

Když se zaměříme na velikost pergoly, musí si nejprve majitelé říct, co vše chtějí pod pergolou dělat. Raději byste místo jen pro vaši rodinu, kde chcete relaxovat nebo větší prostor, kde se budete scházet s kamarády a pořádat společné akce? Pokud si budete přát pergolu větší než 25 metrů čtverečních s výškou větší než 5 metrů, musíte si oběhat stavební povolení.

    • Zastřešení a stínění

Pergola musí plnit především účel ochrany. Její střecha by vás měla ochránit před nezmary počasí, jako je déšť, vítr nebo ostré slunce. Společnost ALcentrum dodává polykarbonátovou střechu o tloušťce 16 mm. Můžete si ji vybrat v provedení barevném, čirém nebo mléčném.

    • Zvládnete to sami?

Pergolu si můžete postavit sami na své zahradě. My vám ji rádi dovezeme ve formě stavebnice. Pokud si na to ale netroufnete, nevadí. Svým klientům nabízíme profesionální montáž a vy se již nemusíte o nic starat.

Chcete vědět víc?

Rádi byste se dozvěděli více informací o našich pergolách? Neváhejte nás kontaktovat.