Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 732 607 221

Hliníkové pergoly ve srovnání s dřevěnými

V posledních několika letech věnujeme více pozornosti a péče našim zahradám a celkovému vzhledu obydlí. Ve velké oblibě je zastřešení, díky kterému budete moci alespoň část zahrady obývat celoročně.
Na zahradě trávíme spoustu volného času, ať už sami nebo s rodinou či přáteli. Zahrada, potažmo zastřešení ve formě pergoly je místem pro relaxaci, pro setkávání s přáteli u ohně nebo grilování.

Stále ale nevíte, jaký materiál na stavbu zahradní pergoly si vybrat, zda zvolit hliník nebo dřevo? Následující řádky vám s výběrem pomohou.

Proč dát přednost hliníkové pergole před tou dřevěnou?

Chcete si ještě před létem pořídit zahradní zastřešení, váháte ale z jakého materiálu si postavit svou pergolu? Hliníku se v žádném případě dnes již nemusíte bát. Je to velmi oblíbený materiál a máme pro něj spoustu využití.

Dřevěná pergola a všechny podobné dřevěné přístřešky vyžadují pravidelnou, časově i finančně náročnou péči! Každoroční broušení, napouštění oleji a natírání odradí v pořízení zahradního přístřešku mnoho z nás. Dřevo je krásný přírodní materiál, avšak vyžaduje péči, aby si zachovalo svůj vzhled, a to v dnešním uspěchaném světě je pro spoustu lidí velký problém. Volný čas si chtějí užít a ne stále opečovávat své obydlí.

Hlavní důvody proč si vybrat právě hliníkovou pergolu

  • Velmi snadná údržba
  • Hliníkové pergoly nevyžadují téměř žádnou údržbu. Nemusíte se starat o žádný nátěr proti korozi nebo červotočům. Pokud budou z nějakého důvodu zašpiněné, stačí vzít vodu se saponátem a lehce je omýt. Odpadnou vám tedy i finanční náklady s pravidelnými opravami.

  • Dlouhá životnost až desetiletí
  • Mezi hlavní důvody pro pořízení hliníkové pergoly, patří jejich dlouhá životnost. Jsou velmi odolné vůči povětrnostním podmínkám a korozi.

  • Moderní desing a luxusní celkový vzhled
  • Díky svému vzhledu se hliníkové pergoly hodí ke klasickým domům i k moderní novostavbě.

  • Jednoduchá a nenáročná montáž
  • Hliníkové pergoly jsou vyráběny tak, aby na její montáž byly potřeba jen dvě osoby. Můžete si ji sami smontovat, a nebo si při objednávce přiobjednat odbornou montáž hliníkové pergoly za příplatek od profesionálů.

Už jen stačí hliníkovou pergolu objednat

Máte-li zájem o hliníkovou pergolu, pak kontaktujte českého výrobce, a to firmu ALcentrum. Specializuje se již téměř deset let na výrobu hliníkových konstrukci a na svém kontě má stovky spokojených klientů.