Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 736 528 889

Jak připravit pergolu na zimní měsíce?

profiline 02Sice nám ještě zbývá pár teplých dní, ale podzimní čas se nám pomalu ale jistě přibližuje. S ním i každoroční práce na zahradě, jako je stříhání keřů, úpravy záhonků, aby vše bylo připravené pro další rok.

I své pergole musíte věnovat čas a připravit ji na dlouhé zimní měsíce. Pokud ji nemáte, jako zimní zahradu, určitě v ní chladné měsíce trávit nemůžete. Proto je vhodné ji také zazimovat, aby vám další rok mohla perfektně sloužit.

Jaký je tedy první krok, který musíte provést při zazimování hliníkových pergol ? Vezměte si do ruky smetáček s lopatkou a odstraňte všechny prachy, listy, písek, pavučiny, které můžete objevit jak na zemi, tak na střeše pergoly. Doporučujeme omest i konstrukci pergoly nebo ji omýt vodou se saponátem, může být zašpiněna od nastříkaného bahna po dešti.

Aby se pod vaší pergolou nějaká rostlina, která nesmí být venku, když mrzne, rozhodně ji před prvními mrazíky přestěhujte dovnitř domu, nejlépe na chladnější místo, jako je chodba. Rostliny, které vyžadují světlo převážně dne, umístěte k oknu.

 

 

Podlaha na terase

    • Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha potřebuje pravidelnou údržbu a aby svým majitelům ještě dlouho sloužila, musí vynaložit nějaký ten čas na její ošetření. Dřevo je velmi choulostivý materiál, musíme se o něj pravidelně starat, protože kdybychom ho neošetřili, může nám začít časem praskat nebo se kroutit. Na trhu je k dostání celá řada speciálních přípravků na dřevěné podlahy, které jim poskytnou ochranu před vlhkem, zimou nebo slunečními paprsky a podlaha vám tak může sloužit ještě po mnoho let.

    • Dřevoplast

Podlaha z dřevoplastu je více odolná a její ošetření vám zabere minimum času. Stačí celá terasa zamést od nečistot a použít na ní klasický saponát s vodou, který se používá na dřevoplastové terasy.

    • Betonové nebo kamenné podlahy

U typů podlah beton či kámen vám postačí voda z hadic, netýká se vás žádná léčba ani nátěr.

Zahradní nábytek

Celé léto jste si užívali pobyt venku a posezení na svém zahradním nábytku, který vám umožňuje velkou službu. I ten si zaslouží údržbu nebo minimálně ho uschovat před mrazem. Můžete jej použít pod plachtu, kde na něj nebude sněžit a plast nebo dřevo, z něhož je nábytek vyroben nebude křehnout a praskat.

Hliníková pergola od nás

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem týkajícím se hliníkových pergol.