Chcete se na něco zeptat? Volejte: 739 292 921‬ nebo 732 607 221

Jaký je rozdíl mezi hliníkovou pergolou a dřevěnou pergolou?

IMG 1115Stále si lámete hlavu s výběrem materiálu pro vaši novou pergolu?
Na českém trhu je zajisté mnoho variant, jak si zdokonalit svou zahradu a pořídit si novou pergolu z různého materiálu.

Je tedy jen na vás, zda budete chtít o zastřešení nějak pravidelně pečovat? Další otázka je, jak dlouho vám má vydržet a jestli bude ladit s vašim domem?

Nejčastější materiál pro použití stavby pergol je rozhodně dřevo, shoduje se ale právě dřevo s vašimi požadavky? Stále častěji slyšíme od našich zákazníků, že si vybrali raději materiál, který jim vydrží několik generací a tím jsou právě hliníkové konstrukce, které mají spoustu různých využití. Hliník je nadčasový materiál, který je odolný a trvanlivý, navíc je naprosto bezúdržbový.

Společnost ALcentrum, s.r.o. má pro své zákazníky připraveno hned několik variant hliníkových přístřešků, jedná se například o: hliníkové pergoly, zimní zahrady, hliníková garážová stání, přístřešky nad dveře, ploty, apod.

V čem se liší hliníková pergola a dřevěná pergola?

Mezi nejzásadnější výhody hliníkové pergoly bezesporu patří:

    • Dlouhá životnost

Dřevěné pergoly jsou náchylnější na povětrnostní podmínky, díky dešti, mrazu nebo prudkým slunečním paprskům dřevo ztrácí svou barvu a začíná chátrat. Oproti tomu hliníkové pergoly jsou vyráběny z kvalitních hliníkových slitin, které jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám a vydrží několik generací

    • Žádná údržba

Nemusíte se starat o žádné nátěry, ani o podobnou pravidelnou údržbu, jako tomu musí být u dřevěných konstrukcí. Naše hliníkové konstrukce ošetřujeme kvalitní vypalovanou barvou KOMAXIT, která je odolná proti přírodním vlivům a oděru.

    • Universální a módní vzhled

Dřevěná pergola se nemusí hodit ke všem stavbám, i když materiál je to přírodní a honosný. Hliníkové pergoly se svou universálností budou hodit jak ke klasickému domečku, tak k modernímu pasivnímu domu.

    • Snadná montáž

Stavba hliníkové pergole je velmi jednoduchá. Objednat si ji můžete buď s profesionální montáží, nebo vám ji dodáme ve formě stavebnice a vy si ji postavíte sami.

    • Ochrana terasy

Vaše terasa vám bude vděčná, protože i když je sestavena z nějakého exotického dřeva, tak bude dokonale ochráněna.

Zaujala vás naše hliníková pergola?

My vám nastínili několik informací, proč pořídit pergolu z hliníku a teď už je výběr opravdu jen na vás. Rozhodně nás neváhejte kontaktovat.